Zmarł prof. dr hab. WOJCIECH ŁĄCZKOWSKI ESSH
 
Z wielkim smutkiem i głębokim żalem zawiadamiamy, że 30  grudnia 2023 r., zmarł nasz Czcigodny Konfrater śp. prof. dr hab. Wojciech Łączkowski, Kawaler Zwierzchnictwa w Polsce Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie.
 
Śp. Wojciech Łączkowski został przyjęty do naszego Zakonu podczas inwestytury, która odbyła się w 2000 r., w prymasowskiej archikatedrze Wniebowzięcia NMP i Św. Wojciecha w Gnieźnie. Należał do Prowincji Wrocławskiej naszego Zwierzchnictwa.
 
Śp. prof. dr hab. Wojciech Łączkowski ESSH był nauczycielem akademickim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Był też sędzią Trybunału Konstytucyjnego, przewodniczącym Państwowej Komisji Wyborczej, członkiem Rady Polityki Pieniężnej. Zajmował się aksjologią prawa.
 
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 
Osobę śp. naszego Konfratra Wojciecha powierzajmy Bogu za przyczyną NMP
Królowej Palestyny – Patronki naszego Zakonu,
ufając, że Dawca Życia przyjął go do swego Królestwa.
 
ornament czarny
Uroczystości pogrzebowe rozpocznie Msza św. w Katedrze Poznańskiej 
(ul. Ostrów Tumski 17, Poznań)
w poniedziałek, 8 stycznia br., o godz.12.
Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu Junikowo o godz. 14.45.
 
Kawalerowie i Damy chcący uczestniczyć w obrzędach pogrzebowych śp. naszego Konfratra, proszeni są o zgloszenie swojej obecności  do Damy Iwony;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 535 940 511.
śp. WOJCIECH ŁĄCZKOWSKI ESSH https://oessh.pl/images/W.Laczkowski4.jpg EJSekretarz