Spotkanie modlitewn

w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie

Krzeszów, 22 lipca 2023 r.

Damy i Kawalerowie Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie kolejny raz w uroczystość ku czci św. Marii Magdaleny spotkali się na modlitwach w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie (diecezja legnicka).
Cieszymy się, że w spotkaniu uczestniczyli nie tylko przedstawiciele Prowincji Wrocławskiej,ale przybyli również konfratrzy i konsorelle ze Śląska, Warszawy, Radomia.
Mszy św. koncelebrowanej w kaplicy Grobu Bożego przewodniczył ks. kan. Witold Hyla, naszkonfrater z Wrocławia. Na początku Eucharystii, także należący do Zakonu kustosz krzeszowskiego sanktuarium ks. prał.Marian Kopko powiedział: „ stoimy teraz przed ołtarzem św. Marii Magdaleny, a naprzeciwko jest pusty grób. Czyli Chrystus zmartwychwstał. I dlatego nasza radość jest wielka. Módlmy sięo zdrowie dla was, o potrzebne łaski, o to, abyście byli świadkami zmartwychwstałego Pananie tylko w czasie takich uroczystości jak ta dzisiejsza, ale każdego dnia. Niech Bóg nam w tym dopomaga”.
W homilii ks. kan. Witold Hyla podkreślił m.in., że „św. Maria Magdalena jest dla nas wzorem do naśladowania, abyśmy głosili Chrystusowe zmartwychwstanie, ale też troszczyli się o to, by w Kościele nie brakło apostołów w naszych czasach, by nie brakło tych, którzy będą głosić Chrystusa i sprawować Jego sakramenty”. Dodał, że wiele narodów doświadcza już od dawna wielkiego kryzysu powołań. Przejmująco zabrzmiały jego słowa: "Oby polskiego Kościoła ten kryzys nie dotknął. Musimy się o to bardzo modlić. Nie ma Kościoła bez sakramentów, nie ma sakramentów bez kapłanów, więc módlmy się o powołania do służby w Kościele. Niech św. Maria Magdalena, której święto dzisiaj obchodzimy, będzie dla nas orędowniczką w tym ważnym dziele, jakim są powołania do służby w Kościele. Na zakończenie mszy ks. Witold, przypominając, że św. Maria Magdalena jest patronką fryzjerów i ogrodników, powiedział: „Niech każdy z nas pięknie uprawia ogród swojego serca, niech tam kwitną najpiękniejsze kwiaty, tak jak te róże, które symbolizują wiele łask, ale przede wszystkim oddanie Panu Bogu. Niech te ogrody naszych serc pięknie kwitną dobrymi uczynkami, abyśmytak jak Maria Magdalena tam, w niebie, na spotkanie Jezusa zakrzyknęli: „Nauczycielu, alleluja”.

Wsp 1 duże
Damy          Kaw
Wsp 2 duże

 

Spotkanie modlitewne w Krzeszowie https://oessh.pl/ EJSekretarz