JEROZOLIMA - W miarę jak okolice Jerozolimy przybierają wiosenne kolory, a pogoda poprawia się z dnia na dzień, znacznie obniżone wymagania sanitarne pozwalają na powrót turystów i pielgrzymów ku ogromnejj radości mieszkańców Ziemi Świętej.

Od 1 marca 2022 r. Izrael ponownie otwiera swoją przestrzeń powietrzną dla niezaszczepionych turystów w każdym wieku, pod warunkiem negatywnego wyniku dwóch testów PCR, jednego przeprowadzonego przed wejściem na pokład, drugiego po wylądowaniu na lotnisku Ben Gurion.

Warunki odwiedzania miejsc są wtedy zupełnie normalne, ponieważ w tym samym dniu Izrael rezygnuje ze stosowania systemu przepustek zdrowotnych (tav yarok), po tym, jak był jednym z pierwszych krajów, które go wprowadziły. Niemniej jednak noszenie masek, zwłaszcza w transporcie publicznym, pozostaje obowiązkowe.

...

W ubiegłym tygodniu Patriarchat Łaciński spotkał się z kilkoma grupami pielgrzymów.

Arcybiskup Marcuzzo, emerytowany wikariusz patriarchalny, z wielką radością powitał grupę około dwudziestu księży z diecezji Treviso, z której on sam pochodzi, a także wysokich urzędników Zakonu Rycerskiego Grobu Świętego należących do Zwierzchnictwa Belgii, którzy odwiedzili Jerozolimę.

Ze swojej strony bp Shomali, Wikariusz Generalny Patriarchatu Palestyny ​​i Jerozolimy, spotkał się z setką pielgrzymów, pragnąc zaoferować im, w imieniu całej Ziemi Świętej, ciepłe powitanie, które zrekompensuje te trzydzieści miesięcy nieobecności i niepewność.

Miejmy nadzieję, że obchody Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia przyciągną wielu gości do Ziemi Świętej w nadziei i radości Wielkanocy, kończąc długie miesiące izolacji.

Powrót pielgrzymów do Ziemi Świętej https://oessh.pl/images/rok_2022/aktualnosci/OESSH_JerozolimaPanorama.jpg EJSekretarz