Zapraszamy na odpust jerozolimski do Miechowa, który odbędzie się tradycyjnie 15 lipca 2023 r. (tekst zaproszenia, wystosowanego przez ks. proboszcza miechowskiego już w maju br., został odczytany członkom prowincji krakowskiej podczas spotkania 14 maja br., z okazji procesji ku czci św. Stanisława i następnie przekazany 16 czerwca br. podczas spotkania gremialnego naszego Zwierzchnictwa w czasie inwestytury OESSH w Toruniu - teksty zaproszeń do pobrania na dole strony). 
 
Dodatkowo, oprócz uroczystości odpustowych wraz z okolicznościowym interdyscyplinarnym sympozjum naukowym (program w zaproszeniu), przewidywane są 15 lipca 2023 r. w Miechowie następujące wydarzenia towarzyszące:

- o godz. 17.00 – zwiedzanie Muzeum Ziemi Miechowskiej (posiadające m. in. zbiory kanoników bożogrobców) z oprowadzaniem przez Dyrektora Muzeum;

- o godz. 19.30 – projekcja filmów i specjalne wieczorne zwiedzanie dawnego klasztoru bożogrobców miechowskich z oprowadzaniem przez Dyrektora Muzeum (plakat z zaproszeniem przesyłam również w załączeniu).
 
Ze względów organizacyjnych (rezerwacja obiadu), prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa na odpuście jerozolimskim w Miechowie do poniedziałku 10 lipca 2023 r. włącznie, telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Osoby zainteresowane zwiedzaniem Muzeum Ziemi Miechowskiej i/lub zwiedzaniem wieczornym klasztoru miechowskiego również prosimy o zgłoszenie swojego udziału w tych wydarzeniach.

Podczas odpustu będzie zbierana ofiara na koszty organizacyjne.

Wszystkie potwierdzenia i zgłoszenia należy kierować do naszego Konfratra Stanisława Osmendy CSSH:            tel. 502 333 223 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Z rycerskim pozdrowieniem

Sekretarz Prowincji Krakowskiej
Bartłomiej Czech-Kosiński ESSH

Tekst zaproszenia do pobrania
Tekst zaproszenia do zwiedzania klasztoru

Zaproszenie do Miechowa na Odpust Jerozolimski https://oessh.pl/images/2023/KrakowskaP/OESSH_Miechow2023.jpg Super User