XIV SOBOTA Z BŁ. BARTOLO LONGO
 
Rok 2022 to rok, w którym mija 20 lat Listu o Różańcu św. Jana Pawła II,  20 lat nowenny pompejańskiej i  20 lat szerzenia kultu błogosławionego Bartola Longo w Polsce.
W myśl organizatorów ogólnopolskich modlitw w ramach 20 sobót według bł. Bartola Longo, w to wydarzenie wpisało się wejherowskie Sanktuarium, jako XIV stacja (sobota 20 sierpnia 2022r.).
Uroczystej Eucharystii z wprowadzeniem relikwii bł. Bartola przewodniczył kustosz Sanktuarium o. Joel Kokott. Nawiązując do słów Jana Pawła II mówił, iż ten wielki propagator różańca jest szczególnym wzorem dla współczesnych chrześcijan, gdyż po krętych drogach swego życia osiągnął on chwałę ołtarzy, osiągnął świętość, do której wszyscy jesteśmy powołani.
Po Mszy św. odmówiony został różaniec, który prowadzony był przez delegację złożoną z członków zwierzchnictwa w Polsce OESSH. Szczególnie modlono się w  intencji  pokoju na świecie, a szczególnie w Ukrainie i w Ziemi Świętej, o nawrócenie Rosji, za nasze rodziny oraz za biskupa Piotra, który tego samego dnia w archikatedrze oliwskiej przyjmował sakrę.
Uroczystość zakończyło uczczenie relikwii bł. Bartola. Wszyscy otrzymali również przygotowane przez konfratrów obrazki z wizerunkiem naszego bł. współbrata.
 
IMG 1382A
P8200484A
Foto: Marek Woś, organizator, propagator kultu bł. Bartola Longo
Sobota z bł. Bartolo Longo w Wejherowie https://oessh.pl/images/IMG_1385B.jpeg EJSekretarz