Zyczenia 2022 od OESSH

Przesłanie życzeń kochanej osobie to jak podarowanie jej prezentu, w środku którego znajdują się dobre życzenia. To dar duchowy i dlatego słowo „życzenie” ma tak silny związek ze słowem „dar”, szczególnie w czasie Bożego Narodzenia, ponieważ przyjście na świat  jedynego Syna Boga stanowi dla nas Jego dar.

Właśnie takimi słowami dzisiaj, przy okazji chwili modlitwy Anioł Pański,
Wielki Mistrz, w obecności Gubernatora Generalnego i władz Zakonu,
życzył Wesołych Świąt członkom Wielkiego Magisterium,
a tak
że obecnym tam przyjaciołom i personelowi,
przekazując te życzenia także Wszystkim, nawet najdalej odległym Rycerzom i Damom.

 

Przy tej okazji kardynał Wielki Mistrz OESSH dostarczył abp. Adriano Paccanelli dekret o powołaniu na nowego ceremoniarza kościelnego.

--oo0oo--

 

PRZESŁANIE WIELKIEGO MISTRZA

"Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił"
(Łk 2, 15)

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, chciałbym zaprosić was do zastanowienia się, wraz ze mną, nad naszą misją polegającą na służbie Kościołowi w Ziemi Świętej, Kościołowi Matce. Podobnie jak pasterze, szukamy dziecka, aby kontemplować Boga, który stał się istotą ludzką; my również, poprzez nasze członkostwo w Zakonie i pielgrzymki do Ziemi Świętej, dowiadujemy się, gdzie leży prawdziwa wielkość. Nasza przynależność do Zakonu Świętego Grobu wzywa nas do udzielania naszego wsparcia Łacińskiemu Patriarchatowi Jerozolimy, dyskretnie, ale także z głęboką miłością, nie próbując wybijać się na pierwszy plan: to jest przecież nasz styl jako Rycerzy i Dam o szlachetnych duszach.

Dowiedzmy się, jak pełnić naszą służbę dla Ziemi Świętej z prostotą i pokorą, a wszyscy razem poprośmy o tę łaskę od Boga, który uczynił się pokornym dzieckiem.W czasie pełnienia mojej służby Kościołowi byłem głęboko naznaczony wielkim papieżem, Pawłem VI, teraz uznanym przez Kościół za świętego, który lubił nazywać siebie „sługą sług Bożych” i którego wielkimi cnotami były prostota i pokora. Po św. Piotrze był pierwszym papieżem, który przybył jako pielgrzym do Ziemi Świętej; w 1964 roku mówił w Betlejem o pokorze Boga, a w Nazarecie chwalił dom Maryi i Józefa jako szkołę, w której my również możemy się uczyć i zacząć rozumieć życie Jezusa; jak pięknie jest być w szkole Świętej Rodziny i uczyć się tam głębokiej  prostoty i pokory!

Pozwolę zagłębić się w tę myśl słowami św. Bernarda, który w skrócie powiedział: „Uczyń siebie małym, a znajdziesz Chrystusa”.

W tym czasie adwentu ćwiczmy się duchowo w  praktykowaniu prostoty i pokory, aby nasze świadectwo było wiarygodne, a wielu mężczyzn i kobiet mogło również postrzegać nasz Zakon jako narzędzie dobra, a jego członków, jako twórców dobra i nadziei.

Powołanie do bycia chrześcijaninem objawia wobec nas przyjaźń Boga i tworzy więź pomiędzy nami i między ludźmi: jest to misja zrozumienia, promocji, moralnego i duchowego wzrastania; misja boskiego zbawienia, jak podkreślił Paweł VI w Betlejem. Takie jest obecnie znaczenie naszego zaangażowania jako Rycerzy i Dam.

Zachęcam do podjęcia tej duchowej podróży i życzę każdemu z Was Błogosławionych Świąt!

Fernando kardynał Filoni

 

Rysunek z JC67

„W tym czsie adwentu ćwiczmy się duchowo w praktykowaniu prostoty i pokory”,
pisze Wielki Mistrz Zakonu, patrząc na Grotę Narodzenia w Betlejem,
przedstawioną tutaj  na rysunku Dany Saadeh,
uczennicy szkoły św. Józefa w Nablusie.

/Jerusalem Cross nr 67/

ej

Życzenia na Boże Narodzenie 2022 https://oessh.pl/ EJSekretarz